Pięcioro uczniów z dwóch kaliskich szkół otrzymało wyróżnienia w konkursach ogłoszonych w ramach ubiegłorocznej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. W 2020 roku przebiegała ona pod hasłem Dorastamy asertywnie.

Zachowaj Trzeźwy Umysł do ogólnopolska kampania profilaktyczno-edukacyjna pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Sportu. Skierowana jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz ich rodziców i opiekunów. Celem kampanii jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży prozdrowotnych zachowań oraz wzmacniania zasobów i umiejętności, pozwalających minimalizować ryzyko sięgnięcia po substancje psychoaktywne.

Wyróżnienia w konkursach, wpisujących się w kampanię, zdobyli Oliwier Ignaszak, Bartłomiej Pryliński, Michalina Wiśniewska i Mila Sobkowiak ze Szkoły Podstawowej nr 16 oraz Sebastian Chmielarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 4. W nagrodę otrzymali oni nagrody książkowe.

Miasto Kalisz, w podziękowaniu za udział kaliskich szkół w kampanii, uhonorowane zostało natomiast złotym certyfikatem XX edycji projektu Zachowaj Trzeźwy Umysł.

Źródło: https://www.kalisz.pl/

Reklama