Tegoroczny Koncert Papieski miał wymiar szczególny. W kościele farnym w hołdzie św. Janowi Pawłowi II – Honorowemu Obywatelowi Pleszewa wystąpili pleszewianie. Były organy, śpiew i słowo.

W związku z 54. Biegiem Republiki Ostrowskiej, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 23 października 2016 roku podczas trwania biegów, wystąpią utrudnienia w ruchu. Zmienią się także trasy niektórych linii MZK.

3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale zdobyli młodzicy Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

Zespół  Ostrovii Ostrów Wielkopolski będzie pierwszym, i miejmy nadzieję, nie ostatnim rywalem szczypiornistów MKS-u Kalisz w rozgrywkach Pucharu Polski. Derbowy pojedynek odbędzie się w czwartek, 20 października.

Zakończyła się pierwsza runda eliminacyjna w Drużynowych Mistrzostwach Polski w sezonie 2016/17 w ekstraklasie brydżowej. Rozgrywki odbyły się w dniach 7-9 października w Starachowicach.

17 czerwca tego roku, legenda polskiego jazzu - Jan Ptaszyn Wróblewski - wystąpił w rodzinnym Kaliszu. Artysta świętował w ten sposób swoje 80. urodziny. Koncert, który został wtedy zarejestrowany, będzie można obejrzeć w telewizyjnej "Dwójce", 30 października.

Do 30 września można zgłaszać drużyny do XVII edycji „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Na następców m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego i Pauliny Dudek czeka pasjonująca piłkarska przygoda, której Wielki Finał już po raz czwarty rozegrany zostanie na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Zwycięzcy w nagrodę obejrzą na żywo wyjątkowy mecz piłkarski.

W najbliższy weekend w ostrowskiej Synagodze zabrzmi muzyka elektroniczna. Wszystko za sprawą dziesiątej już edycji festiwalu Temple of Silence. Koncerty odbędą się w piątkowy i sobotni wieczór - bezpłatne wejściówki do odbioru w Forum Synagoga.

W niedzielę, 2 października, w samo południe, wystartuje 36. Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza. Biegacze zmierzą się z dziesięciokilometrową trasą po centrum miasta. Organizatorzy zachęcają do korzystania z formularza elektronicznego.

W sobotę 10 września, w Kaliszu na Starym Rynku odbędzie się wydarzenie w ramach akcji „Dzieciaki do Rakiet”. To wspólna akcja Polskiego Związku Tenisowego i Banku BGŻ BNP Paribas. Jej celem jest propagowanie tenisa wśród dzieci w wieku 6-12 lat. W wyjątkowej scenerii kaliskiego Starego Rynku, na przygotowanych specjalnie na tę okazję kortach, dzieci będą mogły spróbować swoich sił pod okiem doświadczonych trenerów. 

Reklama