Gala sportów walki pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza odbędzie się 13 maja 2017r. w hali Kalisz Arena.

18 maja, spektaklem "To Face" Teatru „Krzyk” z Maszewa rozpocznie się XVIII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Artystyczno Edukacyjne Pracownia Teatralna we współpracy z Ostrowskim Centrum Kultury. Projekt jest współfinansowany przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski.

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.

Święto muzyki reggae, przyjaźni, tolerancji i dobrych wibracji.

HEY jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych od lat wpływający na historię polskiej muzyki. Od 1992 r. ich twórczość – znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej – szybko zjednały sobie publiczność. Pierwsza płyta Hey’a „Fire” wydana w 1993 r. jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych. Przez ponad 20 lat działalności zespół oscyluje między grungem, rockiem alternatywnym aż po elektronikę.

Najnowszy program kabaretu Hrabi. "Patrzcie, idzie nasz miejscowy cyrkuśnik"! - lata temu usłyszał Dariusz Kamys, wchodząc do sklepu spożywczego. Niech więc tak będzie! Cyrkuśniki - Aktorzy na usługach publiczności. Wszystko dla niej. Hrabi do usług.

W czasie imprezy organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i niespodzianek również dla starszych dzieci.
Wyścigi (całkowicie bezpieczne dla maluchów znajdujących się w wózkach) polegają na szybkim marszu, gdzie uczestnicy mają do pokonania odległość stu kroków. Zawody będą rozgrywane w różnych kategoriach: wyścigi dla mam, ojców oraz dziadków. Bieg z wózkiem jest niedozwolony.

PECTUS wyrusza w akustyczną trasę koncertową związaną z 10-leciem Zespołu. Pierwszy koncert na tym muzycznym szlaku odbędzie się właśnie w Kaliszu.

Nowy spektakl Mumio jest bardzo fabularny oraz nie tylko. Fabuła z kolei jest zwrotna. Zwrotniczość jest natomiast zaskakująca, a zaskakującość spontanicznie okazuje się komiczna oraz śmertelnie poważna lub odwrotnie. Jest też bardzo Mumiowa: aktorsko, tekstowo, muzycznie i dźwiękonaśladowczo.

Publiczność zna ich ze sceny. Stanowią część zespołu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej. Nie ograniczają jednak swojej działalności artystycznej do gry w orkiestrze.

Automotive Wrocław

Reklama