Mnóstwo atrakcji, kulturalnych, edukacyjnych, sportowych, jak i społecznych zostało przygotowanych na tegoroczny okres wakacyjny w Ostrowie Wielkopolskim. Oferta wakacyjna skierowana jest dla dzieci, dorosłych, ale także dla osób starszych.

Festiwal nawiązuje do płyty z nagraniami archiwalnymi z Ziemi Kaliskiej. Festiwal jest spotkaniem ludzi współczesnych z tradycją i kulturą muzyczną regionu – teraźniejszości z przeszłością.

We wtorek, 27 czerwca o godz. 18.00 w kaliskim Teatrze zaprezentowany zostanie koncert koreańskiej tradycyjnej orkiestry Chungnam Korean Traditional Music Orchestra. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, wejściówki na koncert należy odebrać w Kasie Teatru.

Już niebawem w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej będziemy mieć okazję spotkać Wojciecha Cejrowskiego. Wydarzenie będzie miało miejsce 8 czerwca 2017 roku o godzinie 19.00.

W dniach 3-4 czerwca 2017 roku Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński zaprasza na pierwszą w tym roku Noc Kultury oraz Noc Bibliotek.

W sobotę, 3 czerwca 2017 roku w Kościele Garnizonowym odbędzie się pierwszy z koncertów Kaliskiego Forum Organowego.

W sobotę 3 czerwca Diecezja Kaliska obchodzi swoje 25-lecie oraz mija 20 lat od wizyty św. Jana Pawła II w Kaliszu.

Tak, jak zapowiadali organizatorzy czerwcowego pojedynku żużlowych reprezentacji Polski i Rosji, nasz zespół wystąpi w najsilniejszym składzie. W biało-czerwonych barwach zobaczymy uczestników cyklu Grand Prix: Macieja Janowskiego, Bartosza Zmarzlika, Patryka Dudka i Piotra Pawlickiego, a skład uzupełnią Przemysław Pawlicki i Janusz Kołodziej. Mecz odbędzie się 14 czerwca na ostrowskim Stadionie Miejskim.

Już 10 czerwca na Głównym Rynku włoskie przeboje zaśpiewa Stefano Terrazzino. W trakcie show nie zabraknie również tanecznych atrakcji.

Gala sportów walki pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza odbędzie się 13 maja 2017r. w hali Kalisz Arena.

Reklama