24 i 25 października 2017 roku w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Komunalna pn. „Innowacyjny samorząd Ostrowa Wielkopolskiego – wymiana doświadczeń i dobrych praktyk na arenie międzynarodowej”. Miasto na ten cel pozyskało ponad 70 tysięcy złotych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Celem konferencji jest wzmocnienie zaplecza merytorycznego międzynarodowej współpracy samorządów Ostrowa Wielkopolskiego i jej partnerów zagranicznych poprzez wymianę doświadczeń oraz zaprezentowanie dobrych praktyk. Udział w konferencji wezmą, m.in. przedstawiciele z miast partnerskich z Niemiec tj. Nordhausen i Delitzsch, a także z Francji oraz Szwecji.

Konferencja podzielona zostanie na 4 panele tematyczne: „Smart City”, „Innowacyjna gospodarka komunalna”, „Aktywna polityka społeczna” oraz „Działania samorządu mające na celu kompleksową modernizację miasta”.

Jednym z elementów konferencji będzie także objazd po inwestycjach skierowany do gości zagranicznych.

- Konferencja będzie doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń z zakresu omawianych w debacie tematów . Podczas konferencji będziemy mieli okazję wymienić się dobrymi praktykami z zakresu mobilności, oświetlenia ulicznego, mieszkań dla seniorów, czy też rewitalizacji miast. Prelegentami będą nie tylko samorządowcy, ale i przedstawiciele firm, spółek miejskich. Dodatkowym atutem jest międzynarodowy charakter konferencji - wyjaśnia prezydent Beata Klimek.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Ambasada Szwecji oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Źródło: http://umostrow.pl

Dodaj komentarz

Reklama