Nie od dziś wiadomo, że sport dla mieszkańców Ostrowa jest bardzo ważny. I to nie tylko z pozycji kibiców – tysiące ostrowian aktywnie spędza swój wolny czas. Organizowane w mieście imprezy biegowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a przy pierwszych promieniach wiosennego słońca teren zalewu Piaski Szczygliczka zapełnia się spacerującymi, jeżdżącymi na rolkach i rowerach oraz biegającymi ostrowianami. Wiadomo także, że aktywność fizyczna jest niezbędnym elementem zdrowia i dobrego samopoczucia - czynne uprawianie aktywności ruchowej pozytywnie wpływa na rozwój psychofizyczny oraz stan zdrowia. W związku z tym miasto już w maju rusza z programem pn. "Gra o zdrOWie".

Nowy projekt miejski polegał będzie na zachęceniu mieszkańców Ostrowa do wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez animatorów z wykorzystaniem miejskiej infrastruktury.

- Nasze miasto dysponuje funkcjonalną i bezpieczną infrastrukturą sportowo –rekreacyjną, która stwarza mieszkańcom doskonałe warunki do uprawiania sportu. Nowym programem chcemy zachęcić ostrowian do korzystania z tych obiektów pod okiem wykwalifikowanych animatorów. Uczestnicy aktywnie spędzą czas, co pozytywnie wpłynie na ich zdrowie, a dodatkowo zrobią to w sposób bezpieczny i przy indywidualnych podpowiedziach prowadzących zajęcia – wymienia zalety programu Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Zajęcia organizowane w ramach „Gry o zdrOWie”:
- „Z kanapy zejdź, na siłownię wejdź” – ćwiczenia na otwartych obiektach rekreacyjno-sportowych w mieście. Będą to cykliczne zajęcia sportowo-rekreacyjne pod okiem animatorów z wykorzystaniem urządzeń siłowni zewnętrznych,
- popularyzacja walorów rekreacji ruchowej poprzez uprawianie Nordic Walking oraz ćwiczeń z nią związanych pod okiem animatora na terenie ostrowskich parków,
- nauka pływania dla 6-latków pod okiem wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej,
- zajęcia ruchowe pod okiem animatora na terenie ostrowskich „Orlików”.

W projekcie wykorzystane zostaną obiekty:
- siłownia zewnętrzna przy ul. Dubiskiego,
- siłownia zewnętrzna w Parku Północnym,
- siłownia zewnętrzna przy Alei Solidarności,
- siłownia zewnętrzna w Parku 3 Maja.

Przy dwóch ostatnich lokalizacjach odbywać się będą również zajęcia z Nordic Walking.
Program ruszy w maju tego roku. Obecnie miasto ogłosiło nabór na stanowiska animatorów do prowadzenia zajęć sportowo-rekreacyjnych przy obiektach siłowni zewnętrznych w Ostrowie Wielkopolskim.

- Chcemy, by były to osoby, które popularyzować będą walory aktywności fizycznej wśród naszych mieszkańców, a dodatkowo kreować odpowiednie wzorce zachowań i postaw przy uprawianiu sportu. Animatorzy muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje. Mile widziane będzie też przygotowanie pedagogiczne i co istotne, ukończony kurs udzielania pierwszej pomocy – wymienia prezydent miasta.

Termin składania ofert upływa 28 kwietnia 2017 r.

Zajęcia sportowo-rekreacyjne będą prowadzone od maja do października.
Zachęcamy ostrowian do korzystania z oferty miejskiego programu. To bezpieczne zajęcia na terenie ostrowskiej bazy sportowo – rekreacyjnej przy zapewnieniu kadry wykwalifikowanych instruktorów. Zapraszamy – zagraj z nami o zdrowie!

Więcej informacji: http://umostrow.pl/aktualnosci/wez-udzial-w-ostrowskiej-grze-o-zdrowie.html

Źródło: http://umostrow.pl

Dodaj komentarz

Automotive Wrocław

Reklama