Jak co roku kaliscy policjanci dbali o to, byśmy spokojnie spędzili święta nie tylko w miejscu zamieszkania, ale również i w podróży. Policjanci, od piątku 14 kwietnia do poniedziałku 17 kwietnia, przeprowadzili na drogach działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend - Wielkanoc 2017”. W trakcie czterodniowych działań odnotowano 19 zdarzeń drogowych. Uczestnik jednego z nich stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policyjne działania rozpoczęły się w Wielki Piątek o godzinie 6:00. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących oraz nad płynnością ruchu. Zwracali uwagę na stan trzeźwości kierowców, przypadki przekraczania prędkości oraz przestrzeganie obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa. Szczególną uwagę zwracali także na zachowanie kierujących, jak i pieszych w rejonach przejść dla pieszych. Więcej patroli było także na trasach wylotowych, w rejonach kościołów, a także na osiedlach mieszkaniowych.

W trakcie czterodniowych działań doszło do 17 kolizji drogowych oraz 2 wypadków. Najpoważniejszy z nich miał miejsce 14 kwietnia br. w godzinach wieczornych na placu Jana Pawła II w Kaliszu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Renault, 81-letni mężczyzna potrącił pieszych znajdujących się na przejściu. Piesi, 47-letni mężczyzna oraz jego 13-letnia córka zostali przewiezieni do szpitala. Dziewczynka nie odniosła poważniejszych obrażeń. Mężczyzna pozostał w szpitalu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami 81-letniemu kierowcy, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym i rażąco naruszył przepisy prawa o ruchu drogowym. O tym, kiedy będzie mógł wsiąść za kierownicę zadecyduje sąd.

Podczas działań policjanci ujawnili również 5 przypadków kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. Jednym z lekkomyślnych kierowców okazał się 24-letni mieszkaniec gminy Stawiszyn, który w nocy, 15 kwietnia w miejscowości Petryki nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w skutek czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie kierującego. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: http://www.kalisz.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Automotive Wrocław

Reklama