Zapraszamy mieszkańców na 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystość rozpocznie się 1 września 2019 r. o godz. 12 na Głównym Rynku w Kaliszu i będzie przebiegać zgodnie z ceremoniałem wojskowym, w oprawie pododdziału honorowego 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza.

W trakcie obchodów oficer 17. WBZ odczyta apel pamięci ku czci poległych żołnierzy. Będzie też salwa honorowa, oddana w hołdzie ofiarom. Jak zawsze, obecni przedstawiciele poszczególnych środowisk miejskich, z władzami naszego miasta na czele, złożą wiązanki kwiatów i zapalą znicze pamięci przed tablicą pamiątkową poświęconą bohaterom I i II wojny światowej. Nie zabraknie również delegacji szkół podstawowych i ponadpodstawowych z pocztami sztandarowymi.

Po zakończeniu części oficjalnej na Głównym Rynku, w kaliskim ratuszu, odbędzie się prezentacja multimedialna oraz wystawa sprzętu wojskowego łączności, przygotowana przez Kaliski Klub Krótkofalowców SP3KQV. W tym czasie będzie też czynna stacja klubowa SP3KQV, łącząca się z krótkofalowcami nie tylko w Polsce, ale także w Europie i na świecie.

Kolejny punkt w programie rocznicowym to otwarcie, w godz. od 16 do 18, Izby Muzealnej w polskim schronie bojowym z 1939 r., który znajduje się w Szczypiornie przy ul. Pogodnej 6, wchodzi on w skład linii obronnej przedmoście Kalisz. Do zwiedzania schronu zaprasza Fundacja „Walkiria”.
Uroczystości organizowane w Kaliszu są wpisane do ogólnopolskiego kalendarza wydarzeń związanych z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Źródło: https://www.kalisz.pl/

Dodaj komentarz

Reklama