Ponad 300 kobiet, przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu kaliskiego, Pań przedsiębiorczych, związanych z kulturą i działalnością społeczną wzięło udział w Forum Kobiet pn. „Nasze Babskie Sprawy”, które zorganizowane zostało w przytulnym i gościnnym Hotelu Kristoff w Łaszkowie. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala.

W trakcie spotkania Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz wraz z Wicestarostą Zbigniewem Słodowym uhonorował byłe Radne Rady Powiatu Kaliskiego specjalną uchwałą w sprawie przyjęcia stanowiska podkreślającego wagę i znaczenie praw kobiet w roku setnej rocznicy przyznania Polkom praw wyborczych.

Hotel Kristoff, w którym odbyło się Forum prowadzony jest przez Agnieszkę Domagałę - niezwykłą bohaterkę pierwszej rozmowy. Wraz z mamą, Anną Chenczke, opowiadała o kobietach pracujących, nie tylko zawodowo, ale także o kobietach które pielęgnują ciepło ogniska domowego, a także o tym jak ważne w realizowaniu siebie jest wsparcie rodziny.

W dalszej części spotkania odbyły się niezwykle motywujące wykłady Katarzyny Strojnej- Bigory dotyczące wyznaczania wartości, priorytetów w życiu osobistym i zawodowym, a także o emocjach, które towarzyszą nam w codziennym życiu.

W przerwie odbył się pokaz kulinarny w wykonaniu szefów kuchni Hotelu Kristoff - Artura Kubiaka i Tomasza Świcia. Pokazy kuchenne bacznie obserwował kucharz i podróżnik Piotr Szymkowiak, który opowiadał jednocześnie z dużym animuszem o daniach ze Szlaku Kulinarnego „Kaliskie Smaki”.
Nie zabrakło również poczęstunku dla licznie przybyłych Pań.

Na zwieńczenie tego niezwykłego dnia wystąpił kabaret Old Spice Girls w składzie Barbary Wrzesińskiej i Lidii Stanisławskiej. Panie przez blisko 2 godziny z niesamowitą energią i ciętym żartem rozbawiały do łez kobiecą publiczność.

Partnerzy w organizacji Forum Kobiet:
Herbalife – Fit Club24
Colian
Firma STAN- Anna Lesień
AWW Wawrzyniak- Aleksandra i Wiesław Wawrzyniak
Piekarnia Bułeczka- Anna Wielgosz

Źródło: http://www.powiat.kalisz.pl/

Dodaj komentarz

Reklama