Samorząd kaliski podejmuje i wspiera działania mające wpływ na estetykę miasta i jakość powietrza, którym oddychamy. Przed nami dwa proekologiczne projekty. 27 kwietnia zostanie posadzona Aleja Magnoliowa, która ozdobi serce naszego miasta – aleję Wolności. Dzień wcześniej Kalisz włączy się w ogólnokrajowy projekt i posadzi 10 lip oraz trzysta róż.

Magnolie, jedne z najpiękniejszych drzew kwitnących, ozdobią reprezentacyjną część śródmieścia. Zostaną posadzone na terenie zielonym wzdłuż al. Wolności, od gmachu Teatru do Villi Calisia. Wybranych zostało trzydzieści drzew o różnych barwach kwiatów, wysokości i pokroju.

Pomysł posadzenia magnolii w naszym mieście wyszedł od Fundacji Animacji Społeczno-Kulturalnej KWADRATURA. Fundacja, która od lat aktywnie włącza się w życie kulturalno-społeczne miasta, między innymi realizując projekty na kaliskich podwórkach, zaprosiła do współpracy inwestora społecznego – firmę Wega A. Trzydzieści drzew ma symbolizować trzydzieści lat działalności firmy, która jest rozpoznawaną w Europie marką logistyczną.

Firma Wega A pokrywa koszty zakupu drzew oraz ich posadzenia. Warto podkreślić, że posadzone zostaną drzewa zakupione od znanego w naszym regionie producenta – Stanisława Zymona.

- Na zaplanowane na sobotę, 27 kwietnia, sadzenie drzew zapraszamy wszystkich kaliszan. Niech to będzie wspólne działanie na rzecz naszego miasta. Spotkanie rozpocznie się przy Villi Calisia o godzinie 10.00. Razem posadzimy magnolie, które w przyszłym roku zakwitną dla nas feerią barw. Czas rozkwitu będzie znakiem, że możemy zacząć świętować 220. urodziny Alei Wolności – zapowiada Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Miasta.

Na sobotę 27 kwietnia Fundacja Kwadratura przygotowuje specjalne pokazy i animacje. Nie zabraknie upominków i niespodzianek od Urzędu Miasta.

Inny projekt proekologiczny zostanie zrealizowany dzień wcześniej, 26 kwietnia. Miasto Kalisz przyłącza się do ogólnopolskiej akcji „Zielony Rekord”. Ma ona na celu popularyzacje idei tworzenia zielonych przestrzeni podnoszących estetykę miast, a zarazem działających korzystnie na zdrowie człowieka.
W ramach akcji Miasto Kalisz wspólnie z firmą Nestle posadzi 10 lip miododajnych - za Aquparkiem wzdłuż Szlaku Bursztynowego. W tym samym dniu w Parku Rodziny Wiłkomirskich na rabacie różanej posadzonych zostanie 300 róż wielokwiatowych. Kalisz otrzyma Certyfikat Udziału w Zielonym Rekordzie Polski.

Źródło: https://www.kalisz.pl

Dodaj komentarz

Reklama