Jutro pierwszy etap 34. Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego „Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2019”. Kolarskie zmagania na szosach województw łódzkiego i wielkopolskiego potrwają trzy dni. Zawodnicy powalczą w łącznie dziewięciu klasyfikacjach.


Wyścig ten jest wieloetapowym początkiem sezonu w Polsce. Każdego roku startem w nim zainteresowanych jest bardzo dużo zespołów zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Tym razem jest ich siedemnaście. Oprócz polskich ekip na starcie zobaczymy też drużyny z Niemiec, Litwy i Ukrainy. Łącznie 130 zawodników.

Przed kolarzami cztery etapy. Pierwszy to piątkowa pętla dookoła zbiornika Jeziorska, licząca 150 km. Peleton wystartuje z Warty na zachód i przejedzie przez takie miejscowości Chabierów, Skalmierz i Sulmów, aż dotrze do Goszczanowa, gdzie rozegrana zostanie pierwsza premia. Trasa wiedzie dalej przez Jeziorsko, Księżą Wólkę, Krępę i Dąbrówkę. Zaraz za tą ostatnią kolarze wjeżdżają na rundę, którą pokonają dwa razy. Podczas powalczą o premię w Pęczniewie. Potem z powrotem do Warty - tam runda z premią oraz meta.

W sobotę zawodnicy startować będą na dwóch trasach. Drugi etap to jazda indywidualna na czas o długości nieco ponad 14 km. Jej trasa wiedzie z Opatówka na południe aż do Saczyna, gdzie zawodnicy zawrócą i przez Komorniki oraz Chełmce dotrą z powrotem do Opatówka. Etap trzeci, także w sobotę, rozpocznie się w Kaliszu, skąd peleton wystartuje na trasę o długości 118 km. Wiedzie ona przez m.in. Rożdżały, Koźminek, Lisków, Przespolew, Ceków-Kolonię i Żelazków, gdzie zaplanowaną pierwszą premię. Stamtąd przez Kościelec, Mycielin i Zbiersk-Cukrownię od Stawiszyna na drugi lotny finisz. Kilka kilometrów dalej rozpocznie się pokonywana dwukrotnie runda przez Długą Wieś, Blizanów – tu premia – Janków, Brudzew i Jarantów. Po zjeździe z rundy powrót do Stawiszyna i meta.

Niedzielny, czwarty etap, kończy i rozstrzyga cały wyścig. Start na trasę o długości 162 km w Wieruszowie, wokół którego peleton przejedzie rundę. Następnie kolarze miną Galewice, Lututów – tutaj pierwsza premia – Klonowę, Czajków, Kraszewice i Grabów. W tym ostatnim skręcą na północ, by przez Wielowieś i Rososzycę dotrzeć do Sieroszewic, w których powalczą na drugim lotnym finiszu. Stąd przez Ołobok, Godziesze Wielkie – premia – Brzeziny i Opatówek do Kalisza. W najstarszym polskim mieście zaplanowano trzy rundy ulicami Nowy Świat, Ułańską, Bankową, al. Wolności i Częstochowską. Finisz przed gmachem Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM, gdzie peleton spodziewany jest około godziny 14:30.

Wyścigowi towarzyszą liczne sportowe atrakcje. W sobotę kryterium uliczne o Puchar Burmistrza Stawiszyna dla młodszych adeptów kolarstwa oraz XVII Rodzinny Rajd Rowerowy „Stawiszyn Tour III” dla wszystkich miłośników przejażdżek rowerowych. Następnego dnia natomiast kryterium uliczne o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza dla najmłodszych kolarzy.

Wszystkich zapraszamy na trasę poszczególnych etapów, aby kibicować kolarzom.

Drużyny 34. Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego „Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2019”:
1. LKT-Team Brandenburg (Niemcy)
2. KED-Stevens Radteam Berlin (Niemcy)
3. Kłajpeda Cycling Team (Litwa)
4. Team Schnelle Stelle – UR Krostitzer Lipsk (Niemcy)
5. Ukraina Cycling Team (Ukraina)
6. Team Hurom
7. GKS Cartusia Kartuzy
8. Voster ATS Team
9. LUKS Trójka Piaseczno
10. KS Pogoń Puławy
11. KTK Kalisz
12. MIX
13. Klub Kolarski Tarnovia
14. TC Chrobry Scott Głogów
15. Krismar Big Silvant
16. Mix Team Kadra
17. Team Wibatech Merx Wrocław

Klasyfikacje 34. Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego „Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2019”
Klasyfikacja indywidualna lidera wyścigu – koszulka żółta – sponsor: Hellena
Klasyfikacja najaktywniejszego zawodnika wyścigu – koszulka czarna – sponsor: Miasto Kalisz
Klasyfikacja młodzieżowa U-23 – koszulka pomarańczowa – sponsor: Case IH
Klasyfikacja punktowa – koszulka zielona – sponsor: Multimedia Polska S.A.
Klasyfikacja najlepszego Wielkopolanina – koszulka niebieska – sponsor: samorząd Województwa Wielkopolskiego
Klasyfikacja młodzieżowa U-21 – koszulka szara – sponsor: Kotliński Specjał
Klasyfikacja drużynowa – koszulka czerwono-niebieska – sponsor: Top Print
Klasyfikacja I etapu – koszulka biała – sponsor: Gmina Warta
Klasyfikacja III etapu – koszulka biała – sponsor: Gmina i Miasto Stawiszyn

Źródło: https://www.kalisz.pl

Dodaj komentarz

Komentarze  

#1 Dabin Rock 2019-04-15 17:10
Witamy w firmie pożyczkowej Mr. Dabin Rock, Czy potrzebujesz pilnej pożyczki o oprocentowaniu 3%? Aby zapłacić rachunki lub rozpocząć dobry interes?email: dabinrockloancompany11@gmail.com

Reklama