Rusza kolejna edycja miejskiego programu zdrowotnego „Żeby piękny uśmiech mieć trzeba tylko chcieć” obejmującego profilaktykę stomatologiczną dzieci pięcioletnich zamieszkałych w Ostrowie Wielkopolskim. W tym roku program obejmie dzieci z rocznika 2014. To już czwarty rocznik ostrowskich maluchów objętych programem.

- Poprzednie lata pokazały, jak ważny i potrzebny był ten program - mówi prezydent Beata Klimek. - Próchnica to schorzenie, które występuję u ogromnej liczby osób - szacuje się, że 90% populacji objętych jest tą chorobą. Staramy się robić wszystko, aby z próchnicą walczyć już od najmłodszych lat.

Z danych zebranych podczas wcześniejszych edycji programu wynika że u 59% dzieci stwierdzono aktywną próchnicę. Konsultacje z ortodontą ze względu na ujawnione wady zgryzu zalecono u 56% dzieci, a u 10% przedszkolaków stwierdzono próchnicę kwitnącą.

W tym roku partnerem miasta w realizacji tego programu będzie Halina Marczewska „NZOZ ART DENT STOMATOLOGIA MARCZEWSKA”. Na realizację programu miasto przeznaczyło kwotę 57 451 zł.

Program profilaktyczny "Żeby piękny uśmiech mieć trzeba tylko chcieć" realizowany jest w dwóch etapach. Pierwszy z nich to szkolenie dla rodziców lub opiekunów prawnych w zakresie profilaktyki próchnicy zębów dzieci przeprowadzone przez lekarza stomatologa w przedszkolach.

Etap II to wizyta dzieci pięcioletnich zamieszkujących na terenie Ostrowa Wielkopolskiego w gabinecie stomatologicznym. Profilaktyką zostanie objętych ok. 730 dzieci z rocznika 2014. Na II etap składa się: przegląd jamy ustnej, profilaktyka wad zgryzu, instruktaż mycia zębów, diagram, usunięcie osadów na płytce nazębnej, lakierowanie oraz przekazanie rodzicom lub opiekunom prawnym pisemnych wytycznych dotyczących odpowiednich działań zapobiegawczych dostosowanych do konkretnych problemów pojawiających się w jamie ustnej oraz zębach określonego dziecka.

Drugi etap programu realizowany będzie w gabinecie stomatologicznych Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej ART DENT
w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Kolejowa 35/2

we wtorki i czwartki w godz. 15.30 – 19.30
środy i piątki w godzinach 9:30 - 13.30.

Źródło: https://umostrow.pl

Dodaj komentarz

Komentarze  

#1 Dabin Rock 2019-04-15 17:12
Witamy w firmie pożyczkowej Mr. Dabin Rock, Czy potrzebujesz pilnej pożyczki o oprocentowaniu 3%? Aby zapłacić rachunki lub rozpocząć dobry interes?email: dabinrockloancompany11@gmail.com

Reklama