Zapraszamy artystów związanych z Kaliszem do udziału w wydarzeniu, które daje po raz kolejny szansę prezentacji najnowszych dokonań na polu sztuki. Celem jest stworzenie wystawy, która zintegruje lokalne środowisko artystyczne i pomoże uchwycić najnowsze tendencje i kierunki w sztukach wizualnych uprawianych przez twórców związanych z Kaliszem!

- Na konkursowej wystawie chcemy zaprezentować szerokie spektrum działań artystycznych oraz twórców reprezentujących różne pokolenia - mówi Joanna Dudek, dyrektorka Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. - Czekamy na zgłoszenia wszystkich artystów i artystek profesjonalnych mieszkających i tworzących w Polsce lub za granicą, którzy urodzili się w Kaliszu, studiowali lub pracowali w Kaliszu na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Kolegium/Instytut/Wydział Pedagogiczno-Artystyczny, lub są aktualnie mieszkańcami miasta Kalisza.

Do konkursu można zgłosić dwie prace wykonane w dowolnej technice, ewentualnie jeden dyptyk lub jeden tryptyk, powstałe w latach 2017-2019. - Przyjmujemy prace w mediach tradycyjnych: malarstwo, grafika, rzeźba, ceramika, fotografia) oraz współczesnych: video art, instalacja, sztuka internetu, dźwięk, performance, etc. - zachęca szefowa placówki.

Konkurs jest organizowany przez Galerię Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu we współpracy z Miastem Kalisz i Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu. Zgłoszenia przyjmowane są od 1 października do 18 listopada 2018 r. Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z regulaminem i przesłać swoje prace, opisane zgodnie z wytycznymi regulaminowymi, wraz z biografią, wypełnioną kartą zgłoszeniową i załącznikami.

Regulamin oraz kartę zgłoszeniową można pobrać na stronie www.tarasin.pl. WERNISAŻ KONKURSU odbędzie się w dniu 7 lutego 2019 o godz. 19.00. Gala konkursu z wręczeniem nagród odbędzie się 1 marca 2019 o godz. 19.00.

Źródło: https://www.kalisz.pl

Dodaj komentarz

Reklama