Już blisko 900 nazwisk widnieje na liście uczestników 38. Międzynarodowego Biegu Ulicznego Ptolemeusza. Impreza, nad którą honorowy patronat objął prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński, odbędzie się już w tę niedzielę, zapisy internetowe potrwają jeszcze do piątku.

Bieg Ptolemeusza to bez wątpienia najbardziej znana i ciesząca się ogromnym zainteresowaniem impreza biegowa w Kaliszu. Jak co roku jej uczestnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 10 kilometrów, złożoną z dwóch pięciokilometrowych pętli wiodących ulicami Częstochowską, Nowy Świat, Górnośląską, Śródmiejską, al. Wolności, ze startem i metą przed kaliskim teatrem.

Już teraz na liście startowej znajduje się prawie 900 biegaczy, ale kolejni chętni wciąż jeszcze mogą zgłosić swój udział za pośrednictwem strony internetowej https://foxter-sport.pl/bieg-ptolemeusza-2018(Link do innej strony) Zapisy prowadzone będą do piątku. Opłata startowa aktualnie wynosi 70 zł i możliwa jest tylko za pośrednictwem przelewy24.pl, w dniach 6-7 października będzie ją można uiścić także gotówką w biurze zawodów, ale wówczas wzrośnie ona do 100 zł.

Uczestnicy biegu głównego ruszą na trasę w niedzielę o godzinie 12:00. Tradycyjnie już poprzedzą go zmagania dzieci i młodzieży, które zaplanowano na godzinę 9:20. Z kolei o 10.45 odbędzie się Mini Ptolemeusz, czyli bieg przedszkolaków.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa, jak również kibicowania biegaczom!

Źródło: https://www.kalisz.pl

Dodaj komentarz

Reklama