To już trzecia tegoroczna rozbudowa Ostrowskiego Roweru Miejskiego! Mieszkańcy mogą korzystać z czterech nowych stacji wypożyczeń i 32 dodatkowych rowerów. Ostrowski Rower Miejski wystartował rok temu z dwiema stacjami i dwudziestoma rowerami. Dziś po kolejnych rozbudowach składa się już z 9 stacji, na których dostępnych jest 76 rowerów.

Uruchomione nowe stacje – Pruślin szkoła, Targowisko, Urząd Miejski, Urząd Skarbowy – dołączyły do już istniejących: Olimpijska, Dworzec PKP, MAHLE (w Parku Północnym), Kozi Borek i Piaski Szczygliczka.

- Z Ostrowskiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy zarejestrowany w systemie Nextbike użytkownik. Rejestracji można dokonać na stronie OstrowskiRowerMiejski.pl, poprzez aplikację mobilną Nextbike lub na terminalu stacji wypożyczeń. Należy też wpłacić co najmniej 10 złotych, by konto było aktywne. Rowery wypożyczamy korzystając z terminala na stacji rowerowej (wystarczy wpisać numer telefonu, PIN i numer roweru) lub z aplikacji Nextbike. Pierwsze 4 godziny wypożyczenia jest bezpłatne – tłumaczy Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska, producenta ostrowskich stacji.

W systemie Ostrowskiego Roweru Miejskiego zarejestrowało się już ponad 1300 osób. Tylko w tym roku rowery zostały wypożyczone niemal 6000 razy.

- Niezwykle cieszy, że ostrowianie tak pozytywnie zareagowali na rower miejski. Na ścieżkach rowerowych codziennie widać młodych ludzi poruszających się takim rowerem, są seniorzy wybierający się na przejażdżkę, są także osoby, które z miejskiego roweru korzystają, by dostać się do pracy. Dziewięć stacji pozwala już na swobodne podróżowanie miejskim rowerem niemal po całym mieście. W przyszłym roku, w ramach projektu, na który pozyskaliśmy wsparcie unijne, zamontowane zostaną jeszcze dwie stacje – na ostrowskim Rynku i przy Centrum Przesiadkowym. Są chętni na korzystanie z Systemu Roweru Miejskiego, dlatego będziemy go systematycznie rozbudowywać – zapewnia prezydent Ostrowa.

Źródło: https://www.kalisz.pl

Dodaj komentarz

Komentarze  

#1 Brigette 2019-02-05 16:46
Keep this going please, great job!

Also visit my web-site ... http://fr.ustega.com: http://fr.ustega.com

Reklama