Przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu przekazali dziś teren budowy al. Wojska Polskiego, na odcinku od ul. Serbinowskiej do ul. Staszica.

Już od najbliższego wtorku, od godz. 20.30, firma PBD SA., która jest generalnym wykonawcą zadania, rozpocznie prace związane z wprowadzeniem tymczasowej zmiany w organizacji ruchu drogowego.

W pierwszym etapie roboty będą prowadzone na prawej jezdni al. Wojska Polskiego (patrząc od strony CH Kalinka) na odcinku od ul. Serbinowskiej do skrzyżowania z ul. Widok włącznie.

W tym czasie jezdnia będzie całkowicie zamknięta. Ruch kołowy zostanie skierowany na drugą jezdnię al. Wojska Polskiego, na której wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy – po jednym pasie ruchu dla każdego kierunku.

Wlot ul. Widok w al. Wojska Polskiego od strony ul. Polnej będzie zamknięty, natomiast wyjazd z ul. Widok w al. Wojska Polskiego od strony ul. Mickiewicza możliwy będzie wyłącznie w prawo lub w lewo.

Na czas prowadzonych robót przejazd odcinkiem al. Wojska Polskiego od Ronda Westerplatte do skrzyżowania z ul. Majkowską będzie możliwy wyłącznie dla samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t oraz autobusów komunikacji zbiorowej.
Dla samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t wyznaczony zostanie objazd przez ul. Podmiejską, Stanczukowskiego, Piłsudskiego i Majkowską.

O zmianach organizacji ruchu oraz utrudnieniach w kolejnych etapach robót będziemy na bieżąco informować mieszkańców.

Źródło: https://www.kalisz.pl

Dodaj komentarz

Komentarze  

#1 Andy 2018-12-03 05:49
Ciekawy wpis

my page - www - www.emultipoetry.eu: http://www.emultipoetry.eu/pl/user/qsiiub6 -

Reklama