11 fabrycznie nowych autobusów marki MAN, o napędzie hybrydowym przyjedzie do Kalisza w lipcu. Nowoczesne pojazdy zasilą tabor KLA.

Wstępnego odbioru dokonali, w Starachowicach, prezydent Grzegorz Sapiński i Tomasz Ludwiczak, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu. Firma MAN Truck&Bus wygrała przetarg na dostawę 11 sztuk autobusów w styczniu tego roku. Autobusy, które tego lata zaczną obsługiwać pasażerów KLA to nowoczesne, niskopodłogowe pojazdy, spełniające normę spalin EURO 6. Samochody wyposażone są w automatyczny system wykrywania i gaszenia pożaru w komorze silnika. Autobusy przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wnętrza pojazdów są klimatyzowane i wyposażone w minimum 4 podwójne gniazda USB, z których mogą korzystać pasażerowie. Autobus monitoruje sześć kamer, co umozliwia identyfikację wsiadających i wysiadających. Pojazd wyposażony jest także w system zapowiadania przystanków.

Do tej pory Miasto zakupiło 5 hybryd, które uzupełniły tabor KLA. Niebawem na ulice Kalisza wyjedzie kolejnych 11. - Zakup tych autobusów wpisuje się w plan działań na rzecz ochrony środowiska - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. - To najnowocześniejsze na rynku pojazdy, o solidności których pasażerowie KLA przekonują się na co dzień.

Wartość inwestycji to 19 187 434, 20 zł. Na realizację zadania Miasto Kalisz uzyskało dofinansowanie w wysokości 85% kosztów.

Źródło: http://www.kalisz.pl

Dodaj komentarz

TEMPO Finanse

Reklama