Po raz kolejny z okazji Święta Miasta na welodromie przy Wale Matejki młodzi kolarze powalczą o Wielką Nagrodę Kalisza. Tym razem impreza zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie, a skierowana jest do wszystkich mieszkańców Kalisza i okolic. Organizatorzy zapraszają na Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy, a najmłodszych do udziału w kolejnej już edycji Mistrzostw Kalisza na rowerkach biegowych. Czekają bardzo cenne nagrody!

Torowe zawody "Wielka Nagroda Kalisza", organizowane od wielu lat przez Kaliskie Towarzystwo Kolarskie, bez wątpienia stanowią jeden z ważnych punktów obchodów Święta Miasta. W tym roku przybiorą jeszcze większy rozmach, a ich adresatami będą nie tylko licencjonowani zawodnicy, ale wszyscy mieszkańcy Kalisza i regionu.

Już w sobotę, 9 czerwca na kaliskim stadionie przy Wale Matejki w widowiskowych wyścigach scratch, eliminacyjnym i punktowym rywalizować będą kolarze w kategoriach młodzików, żaków, a także torowcy ze szkółek kolarskich. Ta część sportowego święta dofinansowana została ze środków budżetowych Miasta Kalisza.

Z kolei dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki torowym zmaganiom towarzyszył będzie Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy pod hasłem "Aktywnie, bezpiecznie i zdrowo", do udziału w którym organizatorzy gorąco zapraszają wszystkich posiadaczy rowerów, miłośników cyklizmu i aktywnego spędzania czasu wolnego.

– Serdecznie zachęcamy do udziału w integrujących akcjach, popularyzujących zdrowy tryb życia. W ramach tego przedsięwzięcia przewidziana jest między innymi prezentacja rodzin w sztafecie pokoleń, wyścig żółwi, maraton na rowerkach stacjonarnych Fitness World i rajd rowerowy. Dodatkowe atrakcje to stoiska z trenażerami i rolkami kolarskimi z doradztwem trenerów personalnych, stoisko z akcesoriami do rowerów dziecięcych przygotowane przez firmę Shimano, znakowanie rowerów przez Straż Miejską Kalisza, a także stoisko profilaktyczne Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i akcji Zdrowy Kalisz. O najmłodszych zadba Strefa Artystyczna Uciechowo. Nie zabraknie też stoisk gastronomicznych i handlowych. Na pewno każdy znajdzie dla siebie coś interesującego – podkreśla Bogdan Jamroszczyk, prezes Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.

Już po raz czwarty, najmłodsi miłośnicy dwóch kółek będą mogli spróbować swoich sił w Mistrzostwach Kalisza na rowerkach biegowych. Ta sportowa zabawa, adresowana do dzieci w wieku od 2 do 5 lat, cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem i wszystko wskazuje na to, że i tym razem padnie rekord frekwencji.

Wśród wszystkich uczestników kolarskiego pikniku rozlosowane zostaną cenne nagrody, m. in. dwa rowery ufundowane przez Gilicki Bike oraz PSS Społem w Kaliszu. Początek rowerowego święta zaplanowano na godzinę 15.00.
Współorganizatorami festynu są Wielkopolski Związek Kolarski oraz Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. Więcej informacji na www.ktk.kalisz.pl

Źródło: http://www.kalisz.pl

Dodaj komentarz

TEMPO Finanse

Reklama