Już w najbliższą sobotę, kaliskich szczypiornistów czeka kolejny pojedynek w ramach rozgrywek PGNiG Superligi. W hali Arena podejmą zespół Wybrzeża Gdańsk. Cel mają jasny: podtrzymać serię tegorocznych zwycięstw.

Nowy rok podopieczni Pawła Ruska rozpoczęli fantastycznie, od czterech z rzędu zwycięstw. Och łupem padły kolejno Zagłębie Lubin, Stal Mielec, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski i ostatnio Meble Wójcik Elbląg. Mając na koncie 31 punktów kaliski beniaminek zajmuje czwarte miejsce w grupie pomarańczowej i uważany jest za rewelację tego sezonu w PGNiG Superlidze. Już w najbliższą sobotę podopieczni Pawła Ruska staną przed kolejną szansą powiększenia punktowego dorobku, choć zadanie do łatwych należeć nie będzie. Do kaliskiej Areny zawita bowiem doświadczona ekipa Wybrzeża Gdańsk. Wprawdzie w nowym roku podopiecznym trenera Marcina Lijewskiego wiedzie się nie najlepiej (wygrali zaledwie jedno z czterech spotkań), a w grupie pomarańczowej zajmują dopiero 11.miejsce, ale to rywal którego nie wolno lekceważyć.

W pierwszej odsłonie sezonu, w starciu obu ekip górą był zespół Energi MKS Kalisz, który pokonał gdańszczan aż dziesięcioma bramkami – 32:22. Jak będzie wyglądał rewanż? Czy gospodarzom, przy wsparciu najlepszej publiczności w kraju, uda im się ponownie obronić twierdzę Kalisz ? Zapraszamy do Areny, 10 kutego na godz. 18.00 !!!

Źródło: http://www.kalisz.pl

Dodaj komentarz

TEMPO Finanse

Reklama