Akordeonista Marcin Wyrostek wystąpi w sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej, w piątek, 19 stycznia. Muzyk wraz z zespołem Corazon kaliskimi symfonikami wykona m.in. repertuar z najnowszej płyty "Polacc".

Nowy album Marcina Wyrostka i jego zespołu znacząco różni się od jego dotychczasowej twórczości. Przez lata koncertowania z repertuarem o charakterze argentyńskim, bałkańskim i latynoamerykańskim w muzykach pojawiła się potrzeba sięgnięcia do muzycznej kultury, w której wzrastali.

Powstałe przy tej okazji kompozycje i aranże stały się zalążkiem do powstania nowej płyty - "Polacc", gdzie rozmaite motywy "Pol-skości" połączył wspólny "Acc"-ordeonowy mianownik. Na płycie znalazły się zarówno utwory inspirowane polską muzyką tradycyjną, filmową, żydowską czy polskimi tańcami ludowymi, jak i kompozycje wielkich mistrzów, m.in.: Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara, Witolda Lutosławskiego, Karola Szymanowskiego. Nie zabrakło także tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej lat 60. i 70., a przede wszystkim autorskich kompozycji artysty. Wszystkie utwory zostały zilustrowane i zaaranżowane z muzyczną wrażliwością charakterystyczną dla Marcina Wyrostka.

19 stycznia 2018
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:30

Marcin Jajkiewicz wokal
Marcin Wyrostek akordeon
Mateusz Adamczyk skrzypce
Daniel Popiałkiewicz gitara
Agnieszka Haase-Rendchen fortepian
Piotr Zaufal bas
Krzysztof Nowakowski instrumenty perkusyjne

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Przemysław Neumann dyrygent

Źródło: http://www.kalisz.pl

Dodaj komentarz

TEMPO Finanse

Reklama