McDonald

Radosław Jackowski, trener sekcji kajakowej KTW Kalisz znalazł się w gronie szkoleniowców nagrodzony przez Ministra Sportu i Turystyki w ramach programu „Pierwszy Trener”. Uroczysta gala, podczas której uhonorowano wyróżnionych, odbyła się 19 grudnia w warszawskim hotelu Victoria.

Program „Pierwszy Trener”, będący inicjatywą ministra Witolda Bańki, spotkał się z wyjątkowo życzliwym przyjęciem środowiska sportowego. Przyznawana w jego ramach nagroda jest formą uznania dla szkoleniowców, którzy jako pierwsi mieli decydujący wpływ na wybitne osiągnięcia danego zawodnika. Prawo zgłaszania kandydatów przysługiwało samym sportowcom. Tym, którzy zdobyli medal igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, głuchych, mistrzostw Europy lub mistrzostw świata seniorów. Warunkiem przyznania nagrody, którą stanowi jednorazowy ekwiwalent w wysokości 10 tys. złotych, było zaangażowanie danego trenera w początkowy proces szkolenia sportowca przez minimum 24 miesiące. Wymagane kryteria spełniło 71 osób, których w miniony wtorek osobiście uhonorował minister Witold Bańka.

W gronie nagrodzonych znalazł się też Radosław Jackowski, trener klubowy Katarzyny Kołodziejczyk., utalentowanej kajakarki KTW Kalisz, która w minionym sezonie udanie zadebiutowała w kategorii seniorek. W lipcu, podczas mistrzostw Europy w bułgarskim Płowdiw, wraz z koleżankami z reprezentacji wywalczyła dwa krążki: srebrny w K-4 500m i brązowy w K-2 200m. Wpływ na ów sukces miał bez wątpienia szkoleniowiec sekcji kajakowej KTW, stąd też ministerialne wyróżnienie jest jak najbardziej uzasadnione. We wtorkowej, uroczystej gali w Warszawie, uczestniczyła też utalentowana podopieczna trenera Jackowskiego.

Źródło: http://www.kalisz.pl/

Dodaj komentarz

Reklama