McDonald

Wczoraj reprezentacja Kaliskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego przekazała Betlejemskie Światło Pokoju Grzegorzowi Sapińskiemu, prezydentowi miasta Kalisza oraz JE ks. Edwardowi Janiakowi Biskupowi Kaliskiemu.

Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju – zawitało do Polski w nocy z 16 na 17 grudnia. Przekazali je skauci ze Słowacji na ręce naczelniczki ZHP hm. Anny Nowosad w Sanktuarium na Krzeptówkach. To już 27. edycja akcji, której tegoroczne hasło brzmi „W Tobie jest światło”.

Ceremonia przekazania BŚP odbyła się w Kościele pw. Opatrzności Bożej tuż przed wieczornym koncertem kolęd. Symbolizuje ona wezwanie do dawania chrześcijańskiego świadectwa w codziennym życiu.

- Kolejny raz do naszego miasta dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. To znak, że nadszedł czas Bożego Narodzenia – mówił prezydent Grzegorz Sapiński. - Życzę Państwu najpiękniejszych Świąt i dobrego nowego roku.

Betlejemskie Światło Pokoju może zagościć w każdym domu. Wystarczy w piątek, 22 grudnia, w godz. 15.30 – 18.00 zgłosić się do Komendy Hufca ZHP przy ul. Legionów 42 i odebrać światełko. Harcerze będą je przekazywali również w czasie mszy świętych w kaliskich parafiach.

Ogień następnie za pośrednictwem polskich harcerzy powędruje dalej na Ukrainę, Białoruś, do Niemiec, Rosji, Danii i na Litwę.

Źródło: http://www.kalisz.pl/

Dodaj komentarz

Reklama