McDonald

Kaliskie Towarzystwo Kolarskie wzbogaciło się o nowy pojazd serwisowy. Samochód marki Renault Master, zakupiony został ze środków ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego, a we wtorek oficjalnie przekazany klubowi przez władze miasta.

Symboliczny kluczyk do nowego busa wręczyli Bogdanowi Jamroszczykowi, prezesowi KTK prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński, wiceprezydent Artur Kijewski oraz Urszula Bogaczyk, zastępca naczelnika Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki UM w Kaliszu.

– Mamy wreszcie samochód serwisowy z prawdziwego zdarzenia. Od teraz nie będziemy już martwić o to, czy nasi zawodnicy bezpiecznie i na czas dotrą na zawody. Dysponujemy wprawdzie innymi pojazdami, ale są one już porządnie wyeksploatowane i w każdej chwili mogą przestać spełniać swoją rolę. Bardzo więc cieszymy się z nowego samochodu, bo jest ona nam bardzo potrzebny. Chciałbym serdecznie podziękować za wszystkie oddane głosy – mówi Bogdan Jamroszczyk, prezes Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego.

- Wierzę, że tym samochodem wyjeżdżać będziemy na prestiżowe zawody, aby wracać z nich z najcenniejszymi trofeami – dodaje Julia Kowalska, czołowa zawodniczka KTK, która w imieniu pozostałych kolarzy podziękowała za przekazany prezent.

Na mogącego przewozić dziewięć osób oraz niezbędny sprzęt busa w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 zagłosowało 715 osób. Koszt zakupu to 130 000,00 zł.

- Chciałbym pogratulować wszystkim osobom zaangażowanym w ideę, jaką jest Budżet Obywatelski, a dzięki której nasi kolarze zyskali godny sprzęt do przemieszczania się. Pomysłodawcom gratuluję przede wszystkim skuteczności, ponieważ wiem, iż nie jest łatwo przekonać mieszkańców do pewnych projektów zgłaszanych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Tym bardziej jest to piękny moment, który zarazem potwierdza, iż warto głosować i włączać się w tego typu działania, bo jak widać przynoszą one wymierne efekty – mówił Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza.

Warto dodać, że w przyszłym roku kaliski klub wzbogaci się o kolejny sprzęt. Tym razem będą to wyczynowe rowery wyścigowe, które okazały się jednym ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego 2018.

Źródło: http://www.kalisz.pl

Dodaj komentarz

Reklama