McDonald

To będzie niepowtarzalna okazja, by zobaczyć i posłuchać instrumentów, należących do króla Tajlandii. Trzy zabytkowe fortepiany poddane renowacji przez jedną z kaliskich firm zabrzmią 14 i 15 grudnia w siedzibie szkoły muzycznej.

Renowacji trzech zabytkowych fortepianów (najstarszy pochodzi z 1884 roku) podjęła się firma Kowalczyk Piano. Przed odesłaniem do Bangkoku kaliszanie będą mieli okazję zobaczyć instrumenty i posłuchać ich brzmienia. Specjalny koncert odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Henryka Melcera w Kaliszu (pl. Jana Pawła II 9), w czwartek, 14 grudnia, o godzinie 18.00.

Zabytkowe instrumenty będzie można oglądać jeszcze dzień później, w godzinach 9.00 - 17.00. O 10.00, 12.00, 14.00 i 16.00 odbędą się kilkuminutowe recitale. Zwiedzający melomani mogą liczyć na fachowy komentarz.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Henryka Melcera w Kaliszu oraz firma Kowalczyk Piano. Przy realizacji projektu wsparcia udzieliło Miasto Kalisz w ramach mecenatu nad kulturą.

Źródło: http://www.kalisz.pl

Dodaj komentarz

Reklama